Kediler Pet Haber

3. Ankara Kedisi Güzellik Yarışması Düzenlendi!

Ankara Pursaklar Belediyesi’nde belediye tarafından bu sene üçüncüsü yapılan Ankara Kedisi Güzellik Yarışması’nda kediler güzelliklerini sergilediler, birincilik yarışına girdiler.

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlediği güzellik yarışmasına TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, TBMM İdari Amiri Orhan Yegin, Milletvekili Nevzat Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Kaymakam İhsan Kara da eşlik etti. Güzellik yarışmasına 200’e yakın kedi katıldı.

ankara kedisi güzellik yarışması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna özellikle köpeklerin petshoplarda satılmasının yanlışlığını dile getirdi. Petshoplardan heveslenerek alındığını, sonrasında sokağa bırakıldığını söyledi. “Sokağa bırakılması çok yanlış” dedi.

Pursaklar Belediyesi Kaymakamı İhsan Kara ise Ankara’nın kedisi gibi özel değerleri olduğunu hatırlattı ve belediye başkanı Selçuk Çetin’i tebrik etti.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ankara kedisinin neslinin tükenmesini engellemek, hayvan sevgisini insanlara aşılamak adına bu yarışmayı düzenlediğine dikkat çekti. “Hayvanlara karşı şiddet değil, sevgi ve merhamet gösterilmelidir.” Dedi.

Yarışmanın sonuçları ise ;

1-Birinci kedi “Pamuk”. Sahibi Rukiye Söğüt.

2-İkinci kedi 1,5 yaşındaki “Pascal”. Sahibi Fadime Aydın.

3-Üçüncü ise “Herkül”. Sahibi Yunus Başıbüyük.

Birinci olan kediye mama ve sahibine Balkan turu hediye edilirken ikinciye mama ve sahibine Antalya turu, üçüncüye ise mama ve sahibine de Karadeniz turu hediye edildi.

 

Faydalanılan Kaynak

http://www.milliyet.com.tr/kediler-guzellik-yarismasinda-birinci-ankara-yerelhaber-3092648/

 

Yazar hakkında

M. Zengin

www.petpatiler.com

Yorum yaz