Kedi Bakımı Kediler Kediler Genel

Kediler Sevgilerini Nasıl Gösterirler – Kedi Davranışları

Kediler Sevgilerini Nasıl Gösterirler ?

Kedi sahiplerinin yine en çok merak ettiği konulardan biri olan “Kedim beni seviyor mu?” meselesini sizler için inceledik. Ufak mizahi resimler ile hem eğlendirmek hem de bilgilendirme amaçlı yazılmış bir yazıdır.

Peki gerçekten kediler sevgilerini nasıl gösterirler ? Gelin birlikte inceleyelim…

1 – Miyavlama ile belli ederler ; Yüzünüze bakarak size miyavlarlar. Tabii malum kediler konuşamadığından her şeylerini genellikle miyavlayarak anlatmaya çalışırlar. Ancak bu sevgi gösterisini diğerlerinden ayırt etmek sizin için biraz zor olabilir.

 

Birazda başka sebeplere bakalım…

2 – Sizin onu sevmenize izin verirler ; Her kedi sahibinin bildiği üzere kediler pek kendilerine dokunulmasından ve okşanmaktan hoşlanmayan hayvanlardır. Ancak sahiplerine genellikle sevmelerine izin verirler. Bu da kendilerince bir sevgi göstergesidir.

3 – Sizi kapılarda karşılarlar ; Her eve geldiğinizde kapıyı açtığınızda karşınıza çıkacak manzara bellidir. Minik dostunuz kapının önünde sizi bekliyordur. Uykusunu almış, sevgi dolu, sizi özlemiş vaziyette bekliyordur.

4 – Evin her yerinde peşinizdedir ; Evde nereye giderseniz gidin, salona, yatak odasına, banyoya, lavaboya vs. sınır tanımaksızın her yerde sizi takiptedirler. Her yere peşinizden gelirler. Sizden ayrılmazlar.

5 – Gözleri üzerinizdedir ; Bu bazen sahipleri korkutsa da bazen kediler sevgilerini göz göze bakarak gösterirler. Göz teması kurmak isterler.

 

6 – Göz kırpma ile kediler sevgilerini gösterirler ; Bazen tehlike çanları anlamına gelse de göz kırparakta sevgi göstermeyi severler. Sizde ona göz kırparak cevap verebilirsiniz.

7 – Sizi ısırır ; Bu ısırmalar oyun amaçlıdır. Sizi sevdiklerinden dolayı oyun isteklerini ısırarak gösterirler. Farkındaysanız bu ısırmalar can yakıcı derecede değildir. Bilirsiniz ki kediler istediklerinde canınızı yakabilirler. Ancak sevdikleri insanlara kesinlikle zarar vermezler.

8 – Kafasını kafanıza vurur ; Nazikçe, ki zaten ne kadar sert kafa atabilirler ; kafasını kafanızla tokuştururlar. Bu da onların sevgi gösterisidir.

9 – Sizi uyandırmak için elinden geleni yapar ; Kapınız kapalıysa kapılara dayanır, açıksa gelip yüzünüzü yalar, kafanıza gözünüze atlar. Uyan artık benimle ilgilen der kendince.

10 – Size dokunurlar ; Uyurken, otururken vs. gelip patisini, ayağını, kuyruğunu veya tüm vücutlarını size dokundurmaya çalışırlar. Bir kısmı size değerek uyurlar.

11 – Sizi yalayabilirler ; Bunu çok nadir yaparlar. Ancak bu onların dilinde adeta bir öpücük manasına gelir. Ve bu hareketi herkese yapmazlar. En sevdikleri insanın yüzünü, elini vs. yalayarak sevgi gösterisinde bulunabilirler.

12 – Size masaj yaparlar ; Kucağınıza yattıklarında, yanınızda uyurken vs. ön patileri ile sizi yoğururcasına masaj yaparlar.

13 – Size hediye getirir ; Sokağa çıkan kedilerin bazı getirdiği hediyeler sizin pek hoşuna gitmesede yakaladığı fareyi size hediye olarak getirebilirler. Kedilerin çok paylaşımcı olmadığını göz önüne aldığımızda bu hareket büyük bir sevgi göstergesidir.

14 – Sizi kıskanırlar ; Eşinizden, dostunuzdan sarılırken öperken vs. sizi kıskanabilir. İlginizi çekmek için her şeyi yaparlar. Bilgisayarınızdan bile kıskanırlar. Bilgisayar ile uğraşırken gelip klavyenize oturabilirler ilgi çekmek için.

15 – Size suratlarını asabilirler ; Onunla uzun süre ilgilenmediğiniz zaman, yalnız bıraktığınız zaman size trip atabilir ve sizden uzakta halsiz halsiz size bakabilirler.

16 – Kucağınıza, kafanıza, yüzünüze oturup yatabilirler ; Yine bu da sizi bazen rahatsız etse de bu onların çok hoşuna gitmektedir.

17 – Siz göbeklerini açarlar ; Bu onların dilinde güven göstergesidir. Göbeklerini açarak size sevgi gösterisinde bulunurlar.

Umarız kediler sevgilerini nasıl gösterirler sorunuzun yanıtını alabilmişsinizdir. ?

 

Yazar hakkında

M. Zengin

www.petpatiler.com

Yorum yaz