Köpek Irkları Köpekler Köpekler Genel

Pomeranian Boo Cinsi Köpek – Boo Köpek Özellikleri

pomeranian boo köpek

boo köpek

Pomeranian Boo köpek cinsi köpekler Pomerenya’da Prusya adlı bir bölgede geliştirilmiş olan bir ırktan meydana gelmiştir. Pomeranian Boo köpeklerin ataları yaklaşık olarak 15 kilo kadardır. Bir şekilde eskiye göre Pomeranian Boo köpeklerin kiloları 2- 3 kg düşürülmüştür. Sirk köpekleri arasında yer alır Pomeranian. Günümüzde bu tür köpekler aile ve yarışmaların birinci köpeğidir.

Pomeranian Boo Köpek Görünümü

Pomeranian Boo köpekleri dik kulaklı, sivri burunlu sevimli mi sevimli bol tüylü bir köpektir. Bazıları tilkiye, bazıları ise oyuncak bebek gibidir. Gözleri badem gibi, parlak ve koyu renklidir. Burnu siyah veya tüyleri ile aynı renge sahiptir. Kuyruğu ise sırtından öne doğru kıvrılmış bir vaziyettedir. Boynundaki yelesi oldukça gür bir görünümdedir. En çok görülen renkleri kızıl, turuncu, mavi, siyah, beyaz ve kahverengidir. Çift renkli de olabilmektediriler. Boyları erkeklerde ve dişilerde 18 – 30 cm arasındadır. Kiloları ise aynı şekilde dişi ve erkekte aynı olmak üzere 1 ve 3 kilo arasındadır.

Karakteri

boo köpek

boo köpek

Bu küçük sevimli köpek canlı, hareketli ve hayat doludur. Eğitime açık, sahibi tarafından bir şeyler öğretilmesine oldukça açık ve heveslidir. Sahibine fazlasıyla bağlı ve sadıktır. Ancak bir yönden inatçı bir yapısı vardır. Çoğu köpek cinsinde olduğu gibi bu türde de yavruyken farklı köpeklerle birlikte büyümeye alıştığında sıkıntı yaşatmaz. Bu tür köpekler kendini fazla büyük sandıkları için diğer büyük köpeklere saldırgan tavırlarda bulunabilirler. Yabancılarla mesafeli olurlar ve bundan dolayı bekçi köpeği olarak kullanılabilirler. Yabancılara karşı havlama eğilimleri vardır. Bu tür köpekler de Beagle cinsi köpek gibi biraz dik kafalı olabilmektedir. Yavruyken eğitilmeye başlanmalıdır. Patronun siz olduğunu anlaması gerekir. Çocuklarla anlaşmada problemler yaşanabilir. Yine yavruyken bu konuda da eğitilmesi gerekmektedir. Yaşlı insanlar için iyi bir arkadaştır. Ve yemek seçimi yapabilmektedirler bazen.

Bakımı

Pomeranian Boo köpekler uzun tüylere sahip olduğundan tüy bakımı sık sık gerekir. Sık sık düzenli olarak fırçalanmalıdır. Fırçalarken başından başlayıp tüyleri ayıklayarak ileriye doğru fırçalanmalıdır. Tüylerinin bakımı görünümleri için çok önemlidir. Parlak ve bakımlı görünmesi için bu bakımların mutlaka yapılması gerekir.  Bu köpekler yürümekten çok hoşlanırlar. Onlar için küçük bir bahçe yeterli olmaktadır.

Peki Evde Pomeranian Boo Köpek Beslemek Kolay mıdır?

Müstakil evinizde, apartman dairesinde nerede olursa olsun beslenmeye gayet uygun bir köpek cinsidir. Çok hareketlidir ve sürekli hareketli olmayı severler ancak sıcak havalarıda sevmezler bu yüzden sıcak bölgelerde yaşayanlar için biraz problem olabilir. Serin havaya sahip iklimlerde besleniyor olması çok daha iyi olacaktır. Ara sıra egzersiz ihtiyacları olan Pomeranian Boo köpek cinslerinin bu ihtiyaçlarını evinizin geniş bir odasında karşılayabilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpek Fiyatları

Boo köpek fiyatları konusunda 2017 yılı itibarı ile petshoplarda 3500 TL’den başlamaktadır. Sahibinden ücretsiz pomeranian boo köpek sahiplenmek isteyenler için ise Buradan veya Buradan sahiplendirme ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ücretsiz boo köpek sahiplendirme yapan kişi maalesef ki bulunmuyor.

Pomeranian Boo Sahiplendirme Nerelerde Yapılır?

Ücretsiz Pomeranian Boo köpek sahiplendirme her nekadar zor olsada ancak belli bir ücret karşılığında bu sevimlli hayvana sahip olabilirsiniz. Peki nerden bulabilirim diye soracak olursanız sizin için Petpatiler’e ait facebook sayfamızda verilen sahiplendirme ilanlarını takip edebilirsiniz veya aşağıdaki bir kaç sahiplendirme sayfalarını önerebiliriz. Umarız aradığınız boo köpeği bulabilirsiniz.

Köpek dünyası

Hayvan İlanları

Pet Arkadaş

Köpeğine İsim Arayanlar İçin Birkaç Öneri! 

Bu şirin köpeğe yenimi sahip oldunuz? Pomeranian boo köpeğiniz için isim mi arıyorsunuz? Sizler için birkaç kulağa hoş gelen isimleri erkek ve dişisine göre ayırarak hazırladık.

Erkek:

Abus Badem Bal Coco
Çapkın Diego Erik Felix
Gofi Hades İncir Joker
Kavun Leo Merlin Niko
Oğluş Patik Simba

Dişi:

Ada Baby Badi Candy
Çaça Dobi Ena Fıstık
Gizmo Hena İnci Jessica
Kaju Lisa Marry Nina
Ozmo Prenses Safir

Eğer aradığınız isimleri bunların arasından bulamadıysanız köpek isimleri makalemizde yer alan 100’lerce erkek ve dişi köpek isimleri arasından birini seçebilirsiniz.

 • 7/10
  Başka Köpeklerle Geçinme - 7/10
 • 6/10
  Egzersiz İhtiyacı - 6/10
 • 7/10
  Oyunculuk - 7/10
 • 3/10
  Korunma - 3/10
 • 6/10
  Hayvanlarla Dostluk - 6/10
 • 5/10
  Soğuğa Dayanıklılık - 5/10
 • 4/10
  Eğitilebilirlik - 4/10
 • 8/10
  Bekçilik - 8/10
 • 6/10
  Çocuklarla Dostluk - 6/10
5.8/10

Özellikleri

Boyutları : Oyuncak
Erkek Boy : 18 – 30 cm
Dişi Boy : 18 – 30 cm
Erkek Kilo :1 – 3 Kg
Dişi Kilo : 1 – 3 Kg
Tüy Uzunluğu : Uzun
Renkleri : Kızıl, Turuncu, Mavi, Kahverengi, Siyah, Beyaz, Krem, Bazen çifte renklilere de rastlanır.

Yazar hakkında

M. Zengin

www.petpatiler.com

Yorum yaz